Main image

Apie mus

"Kimono" – išskirtinis ir kitoks linas

Įmonė "Kimono" įkurta 1993 metais. Tai nedidelė šeimos kapitalo įmonė, kuriai vadovauja savininkė Dalia Kavaliauskienė. Kūrybinis ir vadybinis darbas patikėtas dukrai Astai. Bendradarbiaudami su talentingais menininkais ir archtektais mes sukuriame išskirtinius ir kitokius lino gaminius.

Bet apie viską iš eilės.

Pradėjome nuo rankomis siuvinėtų lino gaminių eksporto į Švediją ir Daniją. Bėgant laikui keitėsi užsakovai ir užsakymų apimtys. Nuo 2000m. pradėjome dalyvauti tarptautinėse "Dovanų ir Interjero" parodose Frankfurte (Vokietija), Birmingeme (Didžioji Britanija) ir Osle (Norvegija) su "Kimono-exclusive linen" prekės ženklu. Parodose pristatydavome aukščiausios kokybės klasikinius lino gaminius. Mūsų gaminiai pasiekė Skandinaviją, Vokietiją, Austriją, Šveicariją, D.Britaniją, Andorą, Graikiją, JAV, Kanadą bei Japoniją.

Laikui bėgant sulaukėme nemažo Lietuvos interjero dizainerių ir architektų susidomėjimo. Atsirado naujas iššūkis– mums žūtbūt reikia naujo įkvėpimo bei naujos stilistikos. Mes užaugome, todėl mums reikalinga profesionalo pagalba.

Savininkė, žvelgdama į ateitį, pradėjo mąstyti apie galimus pretendentus. Norėjosi, kad tai būtų plataus akiračio ir labai gabus žmogus. Nes liną prisijaukinti nėra taip paprasta. Pirma mintis, kad vienas iš tų kandidatų gali būti žinomas floristas Marijus Gvildys. Jo kūryba ir išradingumas jau seniai buvo patraukę akį. Bet, jis pajuto, kad tekstilė – labai specifinė sritis ir jai reikalingas kitas žmogus. Marijus patarė mums susitikti su menininke Jūrate Rekevičiūte. Jo manymu, būtent ji, gali ryžtis prijaukinti liną. Jūratė, mūsų laimei, priėmė šį iššūkį ir nuo 2004m. mes pradėjome naują ir labai įdomų etapą, tapome išskirtinio ir kitokio lino gaminių kūrėjais.

Nuo 2004m. pasikeitė mūsų gaminiai, tad sulaukėme dar didesnio Lietuvos klientų susidomėjimo. Žmonės norėdavo nusipirkti mūsų gaminių, bet mes savo Salono dar neturėjome. Mums buvo reikalinga išskirtinė erdvė, kurioje būtų prekiaujama vien tik mūsų lino gaminiais ir Jūratės kurtais papuošalais, aksesuarais bei grafikos darbais. Pamatę, kad netoli mūsų gamybos patalpų pradedamos renovuoti XIX a.pab.-XX a.pr. statytos kareivinės, supratome, kad ši erdvė gali tapti jaukiais namais išskirtiniams lino gaminiams.

Salonas "Jaukūs namai"- jauki vieta jaukiems žmonėms

2007m. gegužės 30d. centrinėje kareivinių pastato nišoje šventėme Salono "Jaukūs Namai" įkurtuves.

Ilgai atmintyje išliks dienos prieš įkurtuves. Kol daiktai dar nebuvo sudėlioti, sunku buvo įsivaizduoti galutinį rezultatą. Bet paskutinę dieną, kai viskas atsistojo į savo vietas, vaizdas pranoko lūkesčius. Tai tikri jaukūs namai! Viskas, nuo mažiausio daiktelio iki baldų, primena namus. Rami atmosfera, tyli muzika, skliautuotos lubos, autentiškų plytų sienos sudaro puikią erdvę atsiskleisti baldams ir apšvietimui, kuriuos Jūratė sukomponavo į darnią visumą. O lino gaminiai, dailiai sudėti ant lentynų, sukabinti ant kabyklų ar ant kopėčių, tyliai laukia kiekvieno svečio.Taip pat akis patraukia apšviesta meno kūrinių, aksesuarų bei atvirukų vitrina, kurioje tokia įvairovė, kad net akys raibsta. Ant sienų kabo meno kūriniai, kurių ekspozicija dažnai keičiama.

Taigi, jau trys metai praėjo nuo įkurtuvių Jaukiuose Namuose, bet atrodo, kad žymiai daugiau. Jaukūs Namai pateisino savo vardą. Mūsų bičiuliams galime pasiūlyti ne tik ramią aplinką, bet tokius gaminius, kokių jie neras niekur kitur. Jaukūs Namai kiekvieno sezono metu atrodo vis kitaip. Keičiama viskas - nuo lininių užuolaidų vitrinoje, iki vos ne visų gaminių lentynose. Keičiasi metų laikai, keičiamės ir mes...

Dar vienas labai svarbus Jaukių Namų bruožas yra tai, kad juose svečiuojasi labai jaukūs žmonės, kurie ilgainiui tampa mūsų bičiuliais, beveik namiškiais. Dėl šios bičiulystės, noro būti kartu ir dalintis, Jaukiuose Namuose pradėjome organizuoti renginius, susitikimus, koncertus į kuriuos kviečiame savo bičiulius. Kelis mūsų renginius galite išvysti ir šiame puslapyje, renginių skyrelyje.

Mes pasirengę ne tik pasiūlyti tai, ko yra lentynose, bet netgi tai, ko jose nėra - sukurti kažką ypatingo specialiai Jums.

Lino gaminius pakuojame į lininį maišelį, papuoštą linine gėlyte. O kad nepamirštumėt, kaip elgtis su linu - šiaurės šilku - pridedame išsamų pasakojimą apie jį ir instrukciją.

Sunku keliais žodžiais nupiešti tą gyvenimą, kuris vyksta Jaukiuose Namuose. Sakoma, kad verčiau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti....

Tad laukiame visų ir iki greito pasimatymo Jaukiuose Namuose,

Dalia ir Asta

Mūsų stiprybė - Draugai